Dzień Kropki

15 września świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kropki. To Święto wzięło się od historii Vashti, malej bohaterki książeczki Petera Reinoldsa.

"Kropka" to krótka i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas. Książka odniosła niebywały sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a nawet wydana alfabetem Braille’a! Stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).
Najpierw dzieci obejrzały historię Vashti, a następnie zabrały się w za tworzenie własnych dzieł. Wykonane przez nas prace plastyczno – techniczne, których motywem przewodnim była kropka, zachwycały swoją oryginalnością i pomysłowością wykonania. Tak powstałe kropkowe dzieła ozdobiły przedszkolny korytarz. Kolorowe kropki, kółka, groszki znalazły się także na naszych ubraniach. Ten dzień wywołał dużo radości i uśmiechów.

• Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Burgrabice
    Burgrabice