Nawigacja

 • Wycieczka do Nysy

  To była nauka połączona z przyjemnością. Nasi uczniowie wybrali się na warsztaty do Nysy. Klasy starsze uczestniczyły w lekcji muzealnej, zaś młodsze w zajeciach mydlarskich. Wszyscy bawili sie znakomicie.

 • Dzień Kobiet

  To był niezapomniany Dzień Kobiet. Pan od geografii wraz z chłopcami z klas starszych przygotował dla naszych kobiet prawdziwą niespodziankę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu. Brawo, panowie, spisaliście się na medal!

 • Co musimy wiedzieć o koronawirusie?

  W związku z zagrożeniem koronawirusem w naszej szkole odbył się apel poświęcony profilaktyce tego zjawiska. Pani dyrektor zaapelowała o zdrowy rozsądek – nie chodzi o wzbudzanie paniki, tylko szczególną dbałość o higienę, która tak naprawdę zawsze powinna obowiązywać wszystkich, nie tylko w obliczu epidemii. Uczniowie zostali poinformowani o zasadach higieny, w tym dezynfekowania rąk, zachowania bezpiecznej odległości itp.

 • Gramy w szachy

  Gramy w szachy

  Nasi uczniowie grają w szachy i robią to całkiem dobrze. Podczas ostatniego konkursu w Głuchołazach Przemek Gumienny zajął VIII miejsce, a Patryk Straus IX miejsce. Gratulujemy posiadania pięknej pasji!

 • Konkurs Pieknego Czytania

  Konkurs Pieknego Czytania

  To wielki sukces naszych uczniów, którzy udowodnili, że potrafią pieknie czytać. Podczas Konkursu Pieknego Czytania organizowanego przez bibliotekę Miejską w Głuchołazach Emilia Węgrzyn zajęła III miejsce, a Kacper Juraszek otrzymał wyróżnienie. gratulujemy.

 • Nasi stypendyści

  Nasi stypendyści

  Pieniądze za naukę albo za uprawianie sportu? - czemu nie!. W naszej szkole mamy stypendystów, którym stowarzyszenie lub burmistrz ufundowali stypendia. Stypendium burmistrza za międzynarodowe osiagnięcia sportowe otrzymała Jessica Jamróz oraz Julia Pachura. Stypendium stowarzyszenia otrzymali Gabriel Marków oraz Kacper Juraszek.

 • Najlepsi czytelnicy

  Najlepsi czytelnicy

  Nie tylko najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni na koniec mijającego półrocza. Dyplomy i książki otrzymali też najlepsi czytelnicy. Gratulujemy posiadania pięknej pasji.

 • Wyróżnieni uczniowie

  Wyróżnieni uczniowie

  Jak co roku po zakończeniu I semestru wyróżnieni zostają uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią i najlepsze noty z zachowania. W tym roku każdy z nich otrzymał na pamiątkę piękny dyplom. Gratulujemy i życzymy jeszcze wiekszych sukcesów na koniec roku.

 • Żywa lekcja historii

  Żywa lekcja historii

  Ile ważyła zbroja rycerza? A ile miecz? Jakie stroje nosiły polskie szlachcianki? Jak wyglądały buty szlachcica? Który z królów  panował najkrócej? A który był niezbyt dobrze wychowany? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi udzielili członkowie grupy historycznej podczas spotkania z w naszej szkole.

 • Bal karnawałowy

  Bal karnawałowy

  To był wspaniały bal. Bawili się wspólnie królowie, księżniczki, potwory, diabły i inni przebierańcy. Każdy z nich był wyjątkowy i wspaniale tańczył. Trochę takiego ruchu przyda się przed feriami. Niech żyje karnawał!

 • Spotkanie ze strażakiem

  Spotkanie ze strażakiem

  W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi w naszej szkole gościł strażak. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy oraz o poświęceniu, z jakim ratuje ludzi i ich majątek. Spotkanie się podobał, więc kto wie, może kiedyś z naszych uczniów będzie pracował w stazy pożarnej

 • Konkurs kolęd

  Konkurs kolęd

  Śpiewanie to bardzo lubiane zajęcie, a że nasze uczennice potrafią pięknie śpiewać udowodniły podczas Konkursu Kolęd i Pastorałek "Świeć, gwiadeczko". Konkurs odbył się w Głuchołazach, a naszą szkołę reprezentowały JULKA MAJOCH I OLIWIA ŁODZIANA. Brawo  młode wokalistki!

 • Dzień Seniora

  Dzień Seniora

  W styczniu jest okazja, by podziękować naszym babciom i dziadkom za to, że się nami opiekują. W naszej szkole organizujemy dla seniorów piękną uroczystość. Są występy, piosenki, życzenia i słodki poczęstunek. Zabawa trwa do późnego wieczora.

 • Pomagamy zwierzętom

  Pomagamy zwierzętom

  To akcja, którą prowadzimy w naszej szkole każdego roku: zbieramy pożywienie oraz potrzebne rzeczy dla nyskiego schroniska "Łapa". W zamian za to przjeżdża do nas jedna z pań pracujących w placówce ze swoim psiakiem. To bardzo mądre i milutkie zwierzę. Z przyjemnością słuchamy o tym, jak mozna pomagać takim psom.

 • Nasza waleczna Jessica

  Nasza waleczna Jessica

  Nasza uczennica Jessica Jamróz trenuje kickboxing w Nysie. Jest to sztuka walki podobna do boksu. Nasza uczennica wzięła udział w zawodach, podczas których zajęła III miejsce. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach.

 • Jasełka

  Jasełka

  Nasi uczniowie znów nas mile zaskoczyli. Na tegoroczne święta Bożego Narodzenia przygotowali piękne jasełka na wesoło. W kolorowych strojach zaprezentowali ciekawą sztukę o narodzeniu Pana Jezusa. Były kolędy, ciepłe życzenia i prawdziwie świateczny nastrój. Wesołych świąt!

 • Nasze skrzaty

  Nasze skrzaty

  Piękne postacie z baśni można wykonać samemu i udowodnili to nasi uczniowie. Z różnych materiałów zrobili kolorowe skrzaty, a następnie zaprezentowali je na szkolnym apelu. Pomysłowość godna podziwu!

 • Poezja Jesienią

  Poezja Jesienią

  Poezja Jesienią to konkurs ortograficzny mający już długą tradycję w naszej gminie. Biorą w nim udział także uczniowie naszej szkoły i zdobywaja laury. W tym roku najlepszym recytatorem okazał się Michał Bedrunka. Gratulujemy nagrody!

 • Andrzejki w szkole

  Andrzejki w szkole

  Starsza młodzież naszej szkoły z przyjemnością podtrzymywała andrzejkowe tradycje naszych babć i dziadków. były wróżby i oczywiście poszukiwanie w nich ukochanych. Była też okazja do wspólnych tańców i zabaw.

 • Andrzejk najmłodszych

  Andrzejk najmłodszych

  Nie może być listopada bez andrzejkowej zabawy dla najmłodszych. Uczniowie klas I-III bawili się w pięknych strojach przy dźwiękach skocznej muzyki. Były konkursy, wróżby i czas na słodki posiłek.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Burgrabice
  Burgrabice
  48-355 Burgrabice
 • 774398090

Galeria zdjęć