• Odwiedziny harcerzy z ZHR Głuchołazy

• Dzisiaj zawitali u nas przedstawiciele harcerstwa ZHR z Głuchołaz. Zachęcali do przyjścia na zbiórkę i pokazywali, że harcerstwo to nie tylko świetna zabawa, ale również zdobywanie wielu przydatnych umiejętności. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

• Europejski Dzień Języków Obcych

• Z okazji święta języków klasy młodsze uczestniczyły w lekcji kulturowej oraz skromnym poczęstunku a'la brytyjska herbatka. Ponadto chętne dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym na projekt dzbanka do herbaty i kufla do piwa, czyli elementów kultury brytyjskiej i niemieckiej.

Klasy starsze IV-VIII zabrały nas w prawdziwą podróż kulinarną! Zepsoły z poszczególnych klas przygotowały dekoracje oraz degustację potraw z następujących krajów: Polska, Francja, USA oraz Meksyk. Było pysznie i kolorowo!

• Wybory Samorządu Uczniowskiego

• Przez ostatni tydzień wszyscy kandydaci do Samorządu Uczniowskiego przedstawiali swoje pomysły na lepsze funkcjonowanie naszej szkoły. Były plakaty, ulotki i rozmowy z wyborcami:). Po emocjonującej kampanii wyborczej przyszedł czas na głosowanie.

Oficjalne wyniki wyborów:

Przewodnicząca: Zosia Broniewska, Zastępca: Amelka Smętek, Rzecznik: Ola Cokot

Członkowie: Justyna Jamróz, Ala Wandzel, Alan Groński, Milena Hutyra oraz Łukasz Niziołek.

Gratulacje!

• Turniej piłki nożnej

• Korzystajac z pięknej pogody rozegraliśmy szkolny turniej piłki nożnej. Wszyscy są zwycięzcami, ponieważ mecz zakończył się remisem. Natomiast konkurs na króla strzelców w kategorii klas młodszych wygrał Antek Broniewski, a w kategorii klas starszych Bartek Majoch. Serdecznie gratulujemy!

• Sprzątanie Świata

• Jak co roku aktywnie włączyliśmy się w międzynarodową akcję "Sprzątanie świata". Uczniowie wraz z nauczycielami posprzatali teren wokół szkoły oraz najbliższą okolicę. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, ale głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

Dbajmy o naszą planetę na co dzień, pamiętając, że Ziemia to nasz dom!

• Bezpieczeństwo przede wszystkim!

• Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole funkcjonariusza policji, który przekazywał uczniom wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w drodze do szkoły. Prelekcje były skierowane zarówno dla uczniów klas młodszych jak i starszych. Dziękujemy za przybycie i solidną porcję wiedzy!

• Dzień Kropki

• 15 września włączyliśmy się w obchody Dnia Kropki- święta kreatywności i talentów. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje hobby, pasje oraz niezwykłe umiejętności. Były pokazy karate, pokazy taneczne i rowerowe, szkicowanie, a nawet gwizdanie na palcach! Wszystkim naszym wspaniałym uczniom gratulujemy i życzymy wytwałości w rozwijaniu ich zainteresowań.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Szczególnie serdecznie witamy Pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją szkolną przygodę. Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzinom życzymy wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów.