• Wycieczka do Nysy

To była nauka połączona z przyjemnością. Nasi uczniowie wybrali się na warsztaty do Nysy. Klasy starsze uczestniczyły w lekcji muzealnej, zaś młodsze w zajeciach mydlarskich. Wszyscy bawili sie znakomicie.

• Dzień Kobiet

To był niezapomniany Dzień Kobiet. Pan od geografii wraz z chłopcami z klas starszych przygotował dla naszych kobiet prawdziwą niespodziankę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu. Brawo, panowie, spisaliście się na medal!

• Co musimy wiedzieć o koronawirusie?

W związku z zagrożeniem koronawirusem w naszej szkole odbył się apel poświęcony profilaktyce tego zjawiska. Pani dyrektor zaapelowała o zdrowy rozsądek – nie chodzi o wzbudzanie paniki, tylko szczególną dbałość o higienę, która tak naprawdę zawsze powinna obowiązywać wszystkich, nie tylko w obliczu epidemii. Uczniowie zostali poinformowani o zasadach higieny, w tym dezynfekowania rąk, zachowania bezpiecznej odległości itp.

Gramy w szachy

Nasi uczniowie grają w szachy i robią to całkiem dobrze. Podczas ostatniego konkursu w Głuchołazach Przemek Gumienny zajął VIII miejsce, a Patryk Straus IX miejsce. Gratulujemy posiadania pięknej pasji!

Konkurs Pieknego Czytania

To wielki sukces naszych uczniów, którzy udowodnili, że potrafią pieknie czytać. Podczas Konkursu Pieknego Czytania organizowanego przez bibliotekę Miejską w Głuchołazach Emilia Węgrzyn zajęła III miejsce, a Kacper Juraszek otrzymał wyróżnienie. gratulujemy.

Nasi stypendyści

Pieniądze za naukę albo za uprawianie sportu? - czemu nie!. W naszej szkole mamy stypendystów, którym stowarzyszenie lub burmistrz ufundowali stypendia. Stypendium burmistrza za międzynarodowe osiagnięcia sportowe otrzymała Jessica Jamróz oraz Julia Pachura. Stypendium stowarzyszenia otrzymali Gabriel Marków oraz Kacper Juraszek.

Najlepsi czytelnicy

Nie tylko najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni na koniec mijającego półrocza. Dyplomy i książki otrzymali też najlepsi czytelnicy. Gratulujemy posiadania pięknej pasji.

Wyróżnieni uczniowie

Jak co roku po zakończeniu I semestru wyróżnieni zostają uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią i najlepsze noty z zachowania. W tym roku każdy z nich otrzymał na pamiątkę piękny dyplom. Gratulujemy i życzymy jeszcze wiekszych sukcesów na koniec roku.

Żywa lekcja historii

Ile ważyła zbroja rycerza? A ile miecz? Jakie stroje nosiły polskie szlachcianki? Jak wyglądały buty szlachcica? Który z królów  panował najkrócej? A który był niezbyt dobrze wychowany? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi udzielili członkowie grupy historycznej podczas spotkania z w naszej szkole.

Bal karnawałowy

To był wspaniały bal. Bawili się wspólnie królowie, księżniczki, potwory, diabły i inni przebierańcy. Każdy z nich był wyjątkowy i wspaniale tańczył. Trochę takiego ruchu przyda się przed feriami. Niech żyje karnawał!

Spotkanie ze strażakiem

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi w naszej szkole gościł strażak. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy oraz o poświęceniu, z jakim ratuje ludzi i ich majątek. Spotkanie się podobał, więc kto wie, może kiedyś z naszych uczniów będzie pracował w stazy pożarnej

Konkurs kolęd

Śpiewanie to bardzo lubiane zajęcie, a że nasze uczennice potrafią pięknie śpiewać udowodniły podczas Konkursu Kolęd i Pastorałek "Świeć, gwiadeczko". Konkurs odbył się w Głuchołazach, a naszą szkołę reprezentowały JULKA MAJOCH I OLIWIA ŁODZIANA. Brawo  młode wokalistki!

Dzień Seniora

W styczniu jest okazja, by podziękować naszym babciom i dziadkom za to, że się nami opiekują. W naszej szkole organizujemy dla seniorów piękną uroczystość. Są występy, piosenki, życzenia i słodki poczęstunek. Zabawa trwa do późnego wieczora.

Pomagamy zwierzętom

To akcja, którą prowadzimy w naszej szkole każdego roku: zbieramy pożywienie oraz potrzebne rzeczy dla nyskiego schroniska "Łapa". W zamian za to przjeżdża do nas jedna z pań pracujących w placówce ze swoim psiakiem. To bardzo mądre i milutkie zwierzę. Z przyjemnością słuchamy o tym, jak mozna pomagać takim psom.

Nasza waleczna Jessica

Nasza uczennica Jessica Jamróz trenuje kickboxing w Nysie. Jest to sztuka walki podobna do boksu. Nasza uczennica wzięła udział w zawodach, podczas których zajęła III miejsce. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach.

Jasełka

Nasi uczniowie znów nas mile zaskoczyli. Na tegoroczne święta Bożego Narodzenia przygotowali piękne jasełka na wesoło. W kolorowych strojach zaprezentowali ciekawą sztukę o narodzeniu Pana Jezusa. Były kolędy, ciepłe życzenia i prawdziwie świateczny nastrój. Wesołych świąt!

Nasze skrzaty

Piękne postacie z baśni można wykonać samemu i udowodnili to nasi uczniowie. Z różnych materiałów zrobili kolorowe skrzaty, a następnie zaprezentowali je na szkolnym apelu. Pomysłowość godna podziwu!

Poezja Jesienią

Poezja Jesienią to konkurs ortograficzny mający już długą tradycję w naszej gminie. Biorą w nim udział także uczniowie naszej szkoły i zdobywaja laury. W tym roku najlepszym recytatorem okazał się Michał Bedrunka. Gratulujemy nagrody!

Andrzejki w szkole

Starsza młodzież naszej szkoły z przyjemnością podtrzymywała andrzejkowe tradycje naszych babć i dziadków. były wróżby i oczywiście poszukiwanie w nich ukochanych. Była też okazja do wspólnych tańców i zabaw.

Andrzejk najmłodszych

Nie może być listopada bez andrzejkowej zabawy dla najmłodszych. Uczniowie klas I-III bawili się w pięknych strojach przy dźwiękach skocznej muzyki. Były konkursy, wróżby i czas na słodki posiłek.

strona:

• Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Burgrabice