Nawigacja

 • Przerwa na czytanie

  Przerwa na Czytanie to ogólnopolska akcja, która ma na celu zachęcić młodych ludzi do sięgania po książki. W tym roku także i nasi uczniowie znaleźli przerwę na czytanie. Wszyscy uczestnicy czytali podczas przerwy lekcyjnej wybrane przez siebie utwory. Zpewnością był to czas mile i z pożytkiem spędzony.

 • W teatrze

  "Śnieżka" to przedstawienie, które mieli okazję obejrzeć uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki. Spektakl odbył się w Centrum Kultury w Głuchołazach i zgromadził rzeszę maluchów. Wszystkim bardzo podobały się stroje, dekoracje oraz wzruszająca gra aktorów.

 • Robimy ekozabawki

  Zabawki można robić z wszystkiego i udowodnił to zorganizowany w szkole konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników było wykonanie ekozabawki z materiałów, które normalnie zaliczamy do śmieci. Wszystkie prace były śliczne i pomys łowe. Na zwyciężców czekały oczywiście nagrody.

 • Karate w Czechach

  To . Wkolejny sukces naszych młodych karateków. Tym razem pojechali na zawody do naszych czeskich sąsiadów. W Turnieju Karate Kayaka Challenge Cup w Ostrawie Kacper Juraszek zdobył srebrny medal, a Jssica Jamróz - brązowy. Gratulujemy młodym sportowcom!

 • Świeto Konstytucji 3 Maja

  Majowe świeta uczciliśmy w naszej szkole piękną akademią o tematyce patriotycznej. tradycyjnie przygotowała ją pani od historii wraz z uczniami klas starszych. Były wiersze, pieśni i refleksje na temat naszej ojczyzny, która zawsze w trudnych chwilach potrafiła sie podnieść.

 • Dzień Ziemi

  Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w naszej szkole były inne niż zwykle. Z okazji tego święta z naszymi uczniami spotkali się leśnicy z Nadlesnictwa Prudnik. W przygotowanych prezentacjach pokazali, jak rosnie las, jakie sa jego zagrozenia i jak o niego dbać. Spotkanie zakończy ło się wspólnym sadzeniem drzew na szkolnym podwórku.

 • Cyrk w szkole

  Dzisiaj w naszej szkole gościł zagraniczny cyrk Obimboleo. Aktorzy zaprezentowali kilka ciekawych numerów. Najbardziej podobały się akrobacje na szczudłach i rowerze. Wiele zachwytu wzbudził też numer z ogromnym wężem.

 • Turniej karate

  Cotygodniowe zajęcia karate przynoszą wymierne efekty. Nasze uczennice i uczniowie startują w licznych zawodach i prezentują swoje umiejętności. Podczas turnieju w Oleśnicy Julia Pachura zdobyła srebrny medal. a Kacper Juraszek brązowy. Gratulujemy młodym sportowcom.

 • Muzyczna Wiosna

  Muzyczna Wiosna to konkurs muzyczny, który odbył się w Centrum Kultury w Głuchołazach. Naszą szkołę reprezentowały Oliwia Łodziana z klasy V oraz Julia Pachura z klasy IV. Przed młodymi wokalistkami na pewno jeszcze liczne występy i sukcesy.

 • Turniej tenisa Stołowego

  Zawody sportowe zawsze wywołują dużo entuzjazmu wśr ód naszych uczniów. Tak było także w przypadku Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w naszej szkole. Dla zwycięzców w każdej kategorii były nagrody i oczywiście wielka satysfakcja.

 • Pomagamy "Łapie"

  Nasz szkolny wolontariat działa bez zarzutu. Po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę żywności oraz potrzebnych rzeczy dla schroniska "Łapa" z Nysy. Zebrane dary na pewno przydadzą się bezdomnym czworonoga.

 • Przerwa na czytanie 2019

                            Akcja „Czwarta przerwa na czytanie”

           Dnia 14  maja 2019 r. Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Burgrabice włączyła się do akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Na dwóch przerwach międzylekcyjnych uczniowie zaangażowali się w czytanie przyniesionych z domu książek. Młodzi czytelnicy zajęli dwa szkolne korytarze, aby móc wykorzystać kilka minut na przygodę z bohaterami wybranej przez siebie pozycji książkowej. Pojawiły się egzemplarze mniej lub bardziej znanych powieści. Na pierwszej przerwie każdy czytał swoją książkę. Ciche czytanie obyło się w niezwykłej atmosferze skupienia i relaksu. Kolejna przerwa poświęcona została prezentacji fragmentów różnych dzieł, które zostały odczytane na głos.

         To spotkanie zaowocowało aktywną promocją czytelnictwa w naszej szkole. Zarówno młodsi jak i starsi spożytkowali czas na czytaniu, którego tak bardzo brakuje w dzisiejszym wirtualnym świecie.

  Dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji i czekamy na kolejne tego typu wydarzenia.

  ​​​​​​​

 • Festiwal piosenki

  Nasi uczniowie potrafią pięknie śpiewać i udowodnili to podczas organizowanego w szkole festiwalu. Piekny śpiew rozbrzmiewał w całej szkole. Były piosenki polsko- i obcojęzyczne. Były też brawa, bo talent wokalistów zachwycił publiczność.

 • Witamy wiosnę

  Żeby powitać wiosnę, trzeba najpierw pożegnać zimę i tak tez zrobili nasi uczniowie. Była tradycyjna Marzanna i i odpędzanie zimnej pory roku. Uczniowie przygotowali też gaik, który powinien zachęcić wiosnę do pojawienia się u nas.

 • Konkurs recytatorski w Nysie

  18 marca w Nysie odbył sie konkurs recytatorski na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę reprezentował Michał Bedrunka z klasy 7. Choć uczestników było wielu, Michał zdobył III miejsce. Gratulujemy młodemu miłośmikowi recytacji.

 • Dzień św. Patryka

  Irlandzki patron i w naszej szkole jest znany. Jego świeto obchodzone było na zielono. Oprócz zabawy nasi uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności językowe. Wzięli też udział w konkursie przygotowanym na platformie Edunect.

 • Wycieczka do Opola

  To była kolejna wycieczka realizowana w ramach unijnego projektu "Zaczarowany Świat". Tym razem uczniowie naszej szkoły wieli udział w warsztatach przeprowadzanych w pracowniach eksperymentalnych. Zdobyta tam wiedza jest bezcenna.

 • Rozstrzygniecie konkursu "Lubię niemiecki, bo..."

  Nie tylko lubimy język niemiecki, ale także potrafimy pięknie rysować. Udowodnili to uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym "Lubię niemiecki, bo...". Na najlepszych czekały wyróżnienia i nagrody. Gratulujemy.

 • Konkurs recytatorski

  Nasi uczniowie lubią recytować wiersze i dlatego od lat jesteśmy stałymi uczestnikami konkursu w Głuchołazach. W tym roku najlepszym recytatorem okazał się Michał Bedrunka z klasy 7, który zajął III miejsce i zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu. trzymamy za niego kciuki!

 • Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet

  Takie świeto jest tylko raz w roku, więc musi być hucznie obchodzone. Nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla swoich koleżanek mnóstwo atrakcji. Były konkursy, zabawy, prezenty i oczywiście dużo śmiechu.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Burgrabice
  Burgrabice
  48-355 Burgrabice
 • 774398090

Galeria zdjęć