Nawigacja

 • Żywa lekcja historii

  26 lutego w naszej szkole mieliśmy okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii. Zaproszeni na nią goście prezentowali różne historyczne przedmioty i opowiadali o dawnych czasach. Zajęcia wszystkim się podobały i na pewno przyblizyły nam nasze dzieje.

 • Niech żyje bal!

  Niech żyje bal!

  Karnawał w pełni, więc warto bawić się i tańczyć. Okazją do tego są bale karnawałowe organizowane w naszej szkole. W tym roku osobno bawiły sie klasy I-IV i V-VIII. Były tańce, konkursy i wiele innych atrakcji.

 • Bezpieczne ferie

  Bezpieczne ferie

  Już niedługo ferie, a zatem czas zabawy i odpoczynku. Żeby był on bezpieczny dla naszych uczniów, trzeba im przypominać, że to oni sami odpowiedzialni są za swoje bezpieczeństwo. Warto przed feriami przypomnieć sobie zasady właściwego zachowania się na ulicy, w domu i poza domem.

 • Moja wymarzona firma

  Moja wymarzona firma

  Już czas pomyśleć o przyszłości. W naszej szkole uczniowie bardzo często mają okazję rozmawiac o swoich planach na dorosłe życie. Ostatnio klasa V oraz VI uczestniczyła w warsztatch pt. "Moja wymarzona firma". Prowadzący przybliżył słuchaczom kwestie zakładania własnej firmy.

 • Wigilia w szkole

  Wigilia w szkole

  Zanim zasiądziemy do wigilijnego stołu w domach, warto złożyć życzenia swoim kolegom i koleżankom w szkole. Okazją do tego była nasza wspólna Wigilia. Nie obeszło się bez pięknych kolęd i tradycyjnych polskich potraw wigilijnych. Były też paczki dla wszystkich grzecznych uczniów.

 • Konkurs szopek

  Konkurs szopek

  Konkursy plastyczne cieszą się w naszej szkole dużym powodzeniem. Tym razem był to konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Do rywalizacji stanęło wielu uczniów, a ich prace były zachwycające. Na najlepszych czekały oczywiście nagrody.

 • Jasełka

  Jasełka

  Nie może być Bożego Narodzenia bez pięknych jasełek przygotowanych przez naszych uczniów. Tę barwną inscenizację pokazuje się rodzicom podczas spotkania świątecznego oraz uczniom i pracownikom szkoły podczas wspólnej wigilii.

 • Wycieczka do Krasiejowa

  Wycieczka do Krasiejowa

  W ramach realizowanego w szkole projektu unijnego uczniowie naszej szkoły wybrali sie na wycieczkę do Krasiejowa. Jej celem było poszerzenie wiedzy o pradawnych zwierzetach zamieszkujących nasze tereny. Ekspozycje muzealne i opowieści przewodnika podobały się wszystkim.

 • Mikołaj w szkole

  Mikołaj w szkole

  Wszyscy czekali na Mikołaja: i duzi i mali. I wreszcie zjawił się. Pięknie ubrany, usmiechnięty przywiózł oczekiwane prezenty i oczywiście nauki. Na szczęście w naszej szkole nie było niegrzecznych dzieci, które zasłuzyły na rózgi.

 • Projekt edukacyjny

  Projekt edukacyjny

  Profilaktyczny projekt edukacyjny, który realizowaliśmy w tym roku szkolnym dobiegł końca. Podsumowaniem naszej pracy było popołudniowe spotkanie w szkole, w którym uczestniczyli rodzice oraz pani dyrektor. Atrakcją imprezy było piekne przedstawienie o Jasiu i Małgosi, a nastepnie słodki poczęstunek. Czas upłynął wszystkim w bardzo miłej atmosferze.

 • Zabawa andrzejkowa

  Zabawa andrzejkowa

  Andrzejki to czas zabawy i z tej okazji w naszej szkole odbyły się dwie dyskoteki.Ppierwsza przeznaczona była dla klas starszych, a gośćmi na niej byli uczniowie ze szkół w Gierałcicach i w Polskim Świetowie. W drugiej dyskotece uczestniczyli uczniowie klas młodszych. wszyscy bawili się świetnie, były konkursy, andrzejkowe wróżby i szalone tańce.

 • Laureaci "Poezji Jesienią"

  Laureaci "Poezji Jesienią"

  Tegoroczna edycja konkursu "Poezja Jesienią" wyłoniła talenty naszych uczniów. Aż trzy osoby zostały wyróżnione w Głuchołazach i znalazły się w gronie laureatów. Sa to:

  Michał Bedrunka - I miejsce,

  Krzysztof Smoliński - III miejsce,

  Kacper Juraszek - wyróżnienie.

  Gratulujemy wszystkim recytatorom.

 • Dzień Tolerancji

  Dzień Tolerancji

  Z okazji Dnia Tolerancji w naszej szkole odbyły się warsztaty poswiecone relacjom między ludżmi. Uczniowie uczyli się, iż bycie innym nie oznacza, że ktoś jest gorszy, bo każdy człowiek zasługuje na szacunek. Tolerancja jest bardzo potrzebna również młodym ludziom którzy nie rozumieją, że bogactwo świata tkwi w jego różnorodności.

 • Dzień Praw Dziecka

  Dzień Praw Dziecka

  Dzień Praw Dziecka był okazją do przypomnienia naszym uczniom ich praw i obowiązków. Wiedza o nich jest bardzo potrzebna w życiu, a przestrzeganie wszyskich tych norm zapobiega licznym problemom. "Dziecko to też człowiek, tyle, że jeszcze mały" - powtarzamy za Marcinem brykczyńskim.

 • Eliminacje konkursu recytatorskiego

  Eliminacje konkursu recytatorskiego

  Zbliżający się konkurs recytatorski "Poezja Jesienią" zmobilizował naszych uczniów do sięgnięcia po poezję dla dzieci, którą należało pięknie wygłosić podczas szkolnych eliminacji. Wszyscy recytowali pieknie, ale jury wyróżniło szczególnie:

  z klas młodszych

  I miejsce - Milena Sałamacha

  II miejsce - Emilia Węgrzyn

  III miejsce - Filip Wyka, Łukasz Niziołek

  Wyróżnienia - Amelia Smetek, Hania Smolińska

  z klas starszych

  I miejsce - Michał Bedrunka

  II miejsce - Szymon Ponikiewski

  III miejsce - Krzysztof Smoliński

  Wyróżnienia - Zuzanna Nalepa, Karolina Majoch, Julia Pachura

   

 • Najlepsi czytelnicy

  Zachęcamy do czytania, bo to wspaniała rozrywka. Z tą myśla każdego miesiąca rozstrzygamy konkurs na najlepszego czytelnika miesiąca. W październiku rywalizację wygrali wszyscy uczniowie klasy III. Gratulujemy zapału młodym czytelnikom.

 • Rekord dla Niepodległej

  Rekord dla Niepodległej

  Ogólnopolska akcja wspólnego spiewania hymnu państwowego odbyła się także w naszej szkole. 9 listopada o godzinie 11.11 podczas apelu nasi uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali 4 strofy "Mazurka Dabrowskiego". W ten sposób wszyscy przyczyniliśmy się do ustanowienia "Rekordu dla Niepodległej".

 • Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych

  100 lat niepodległości było okazją do zorganizowania w naszej szkole konkursów plastycznych: "Moja Mała Ojczyzna" oraz Plakat - 100 lat niepodległej Polski". Do rywalizacji stanęło wielu m łodych artystów, a jury ciężko pracowało, by wyłonić zwycięzców. Ostatecznie przyznano nagrody:

  "Moja Mała Ojczyzna" (klasy I-IV)

  Emilia Węgrzyn

  Wiktoria Grońska

  Szymon Ponikiewski

  Paweł Poręba

  Amelia Smetek

  Plakat (klasy V-VIII)

  Przemysła Gumienny

  Amelia Hutyra

  Maja Gruszecka

  Zuzanna Nalepa

  Julia Majoch

  Patryk Straus

  Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 • Święto Niepodległości

  Tegoroczne Świeto Niepodległości było w tym roku bardzo uroczyście obchodzone w naszej szkole. Przypadająca w 2018 roku okrągła, setna, rocznica niepodległości sprawiła, że na uroczystą akademię zostali zaproszeni również mieszkańcy wsi. Spotkanie odbyło się na świetlicy. Uczniowie przygotowali piękny montaż słowno-muzyczny, wspólnie odśpiewano hymn, a na zakończenie dzieci zatańczyły poloneza.

 • Przedszkole- Dzień Misia
  27.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przedszkole- Dzień Misia.

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Burgrabice
  Burgrabice
  48-355 Burgrabice
 • 774398090

Galeria zdjęć