Nawigacja

 • Dzień Misia

  Dzień Misia

  Miś towarzyszy nam od najmłodszych lat i jest naszym milutkim przyjacielem. w dniu jego święta nasi uczniowie przyniesli swoje misie do szkoły. Wśród tych pluszaków czas płynął szybko i lekcje były zabawniejsze.

 • Dzień Praw Dziecka

  Dzień Praw Dziecka

  Międzynarodowy dzień Praw Dziecka to okazja do przypomnienia sobie najważniejszych praw najmłodszych. W naszej szkole każdego roku odbywają się zajęcia, podczas których uczniowie dyskutują o ty, co im wolno, do czego maja prawo i kto może im pomóc w rozwiązaniu różnych problemów.

 • Występy cyrkowe

  Występy cyrkowe

  Był klaun, prawdziwy wąż, gołębie i mnóstwo cyrkowych sztuczek. Do naszej szkoły przyjechał cyrk i pokazał kilkanaście niesamowiych numerów. Czy można je wykonać bez długich godzin ćwiczeń? Chyba nie i przekonali się o tym nasi uczniowie. Choć bardzo pragnęli naśladować niektóre sztuczki, nie było to takie łatwe. Śmiechu było jednak badzo duzo..

 • Pieczemy pierniczki

  Pieczemy pierniczki

  Pieczenie i zajęcia w kuchni to wspaniały sposób na spędzanie czasu wolnego. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach cukierniczych organizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kopernikach. Ich zadaniem było wykonanie pierniczków, a że wywiązali się z niego znakomicie, widać na zdjęciach.

 • Karate w Brnie

  Karate w Brnie

  To wielki sukces naszych karateków, a konkretnie uczennic z klasy piatej i szóstej. Julka Pachura i Jessica Jamróz uczestniczyły w Mistrzostwach Świata w Brnie i zajęły wysokie miejsca. Cotygodniowe treningi przyniosły oczekiwany sukces. Gratulujemy młodym sportowcom.

 • Śpiewamy hymn

  Śpiewamy hymn

  11 listopada to ważne święto narodowe, które w naszej szkole czcimy uroczystą akademią. Przygotowuje ją tradycyjnie starsza młodzież wraz z panią od historii. Oprócz wierszy i patriotycznych pieśni wspólnie spiewamy też hymn państwowy i w ten sposób jednoczymy się z całą polską społecznością, która w tym czasie też wykonuje "Mazurka Dąbrowskiego".

 • 1 listopada

  1 listopada

  Przed 1 listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzają cmentarz oraz symboliczną mogiłę żołnierzy z czasów II wojny światowej. Jest czas na uporzadkowanie grobu, zapalenie zniczy i zadumę.

 • W Łączkach

  Przed Wszrstkimi Świętymi starsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili Łączki. Znajduje się tam tablica upamiętniająca pochód jeńców z Oświecimia. Uczniowie złożyli pod pomnikiem kwiaty i zapalili znicze. Pamiętamy...

 • Wycieczka do Otmuchowa

  Swoje chwalicie, a swego nie znacie - tak mówi powiedzenie, o którym staramy się pamiętać, idlatego staramy się odwiedzać miejsca w naszej okolicy. Jednym z nich jest Otmuchów, gdzie można zwiedzić piękny zamek i barokowy kościół. Oczywiście po drodze nasi uczniowie zatrzymują się też w Paczkowie i zwiedzają Muzeum Gazownictwa, a przy pięknej pogodzie spacerują po miejskich murach.

 • Bijemy rekord

  Bijemy rekord

  Już po raz kolejny w naszej szkole odbyło się bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. W warsztatach wykorzystano fantomy otrzymane od Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Wszyscy uczniowie trenowali wytrwale, bo uzyskana wiedza jest bezcenna i może uratować życie.

 • Pasowanie pierwszoklasistów

  Pasowanie pierwszoklasistów

  Nasi pierwszoklasiści są już uczniami. W Świeto Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie poprzedzone trudnym egzaminem. Najmłodsii uczniowie radzili sobie świetnie., a gdy wszystkie zadania zostały wykonane, złożyli ślubowanie ii pani dyrektor pasowła ichi na uczniów. Potem były prezenty od rodziców.

 • Świeto Edukacji

  Świeto Edukacji

  Tym razem Świeto Edukacji Narodowej obchodziliśmy na wesoło. Uczniowie przygotowali śmieszny program artystyczny i znakomicie go odegrali. Zabawa była przednia, wszystkim się podobało.

 • Wycieczka do Prudnika

  Wycieczka do Prudnika

  To pierwsza wycieczka w tym roku. Nasi uczniowie jadą do Prudnika, uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Centrum Edukacyjne "Mały Kopernik". Zajęcia były świetne, na pewno pozostawią wiele wrażeń.

 • Pani Poprawialska w szkole

  Pani Poprawialska w szkole

  Kolejna wizyta pani Poprawialskiej w szkole była jak zwykle bardzo oczekiwana. Uczniowie wiedzieli, że nasz gość znów ich czymś rozbawi i opowie wiele ciekawostek z wielkiego świata. Będzie sporo radości, ale nie zabraknie też nauki.

 • Spotkanie z pedagogiem

  Spotkanie z pedagogiem

  Dzisiejsze spotkanie nosiło tytuł "Jak radzić sobie ze złością?". Pani pedagog podawała sposoby, jak opanować zdenerwowanie i radzić sobie z problemami, których w młodym życiu też nie brakuje. Najważniejszy jest optymizm i miłe nastawienie do świata. Wtedy wszystko się udaje.

 • Sprzątanie Świata

  Sprzątanie Świata

  To już kolejna akcja Sprzatania Świata w naszej szkole. Podczas tego typu zajęć uczniowie uczą się dbać o czystość środowiska. Zbierają śmieci i wszystkie odpady wyrzucone przez tych, którzy nie dbają o świat. Miejmy nadzieję,  że takie proekologiczne zachowanie wejdzie w nawyk.

 • Wybory SU

  Wybory SU

  Nowy rok to nowy samorząd, a zatem trzeba go koniecznie wybrać. Startujących jesr oczywiście wielu i każdy zachęca swoimi plakatami wyborczymi. Wygrają oczywiście najlepsi, a zdecyduja o ty mali wyborcy.

 • Dożynki

  Dożynki

  Koniec lata to czas zbierania plonów i dziękowania za nie. Tak właśnie wyglądają dożynki, w których co roku uczestniczą uczniowie naszej szkoły. Ich zadaniem jest przygotowanie pięknego programu i pokazanie go na scenie. Zabawy jest przy tym mnóstwo.

 • Spotkanie z policjanem

  Spotkanie z policjanem

  Nowy rok szkolny musi być przede wszystkim bezpieczny, dlatego ważne są takie spotkania z policjantem, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. W pogadance była mowa o bezpiecznych zabawach i zachowaniu na drodze. Wszyskie rady na pewno się przydadzą i będą przestrzegane.

 • Rozpoczynamy nowy rok

  Rozpoczynamy nowy rok

  Tak szybko minęły wakacje, że ani się obejrzeliśmy, a już trzeba wracać do szkoły. Czekją na nas koledzy i nauczyciele. Wszyscy gotowi do pracy przez kolejne 10 miesięcy. Pewnie będzie to udany czas nauki i chociaż żal wakacji, ochoczo siadamy do książek.

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Burgrabice
  Burgrabice
  48-355 Burgrabice
 • 774398090

Galeria zdjęć