Dzień Misia

Miś towarzyszy nam od najmłodszych lat i jest naszym milutkim przyjacielem. w dniu jego święta nasi uczniowie przyniesli swoje misie do szkoły. Wśród tych pluszaków czas płynął szybko i lekcje były zabawniejsze.

Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy dzień Praw Dziecka to okazja do przypomnienia sobie najważniejszych praw najmłodszych. W naszej szkole każdego roku odbywają się zajęcia, podczas których uczniowie dyskutują o ty, co im wolno, do czego maja prawo i kto może im pomóc w rozwiązaniu różnych problemów.

Występy cyrkowe

Był klaun, prawdziwy wąż, gołębie i mnóstwo cyrkowych sztuczek. Do naszej szkoły przyjechał cyrk i pokazał kilkanaście niesamowiych numerów. Czy można je wykonać bez długich godzin ćwiczeń? Chyba nie i przekonali się o tym nasi uczniowie. Choć bardzo pragnęli naśladować niektóre sztuczki, nie było to takie łatwe. Śmiechu było jednak badzo duzo..

Pieczemy pierniczki

Pieczenie i zajęcia w kuchni to wspaniały sposób na spędzanie czasu wolnego. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach cukierniczych organizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kopernikach. Ich zadaniem było wykonanie pierniczków, a że wywiązali się z niego znakomicie, widać na zdjęciach.

Karate w Brnie

To wielki sukces naszych karateków, a konkretnie uczennic z klasy piatej i szóstej. Julka Pachura i Jessica Jamróz uczestniczyły w Mistrzostwach Świata w Brnie i zajęły wysokie miejsca. Cotygodniowe treningi przyniosły oczekiwany sukces. Gratulujemy młodym sportowcom.

Śpiewamy hymn

11 listopada to ważne święto narodowe, które w naszej szkole czcimy uroczystą akademią. Przygotowuje ją tradycyjnie starsza młodzież wraz z panią od historii. Oprócz wierszy i patriotycznych pieśni wspólnie spiewamy też hymn państwowy i w ten sposób jednoczymy się z całą polską społecznością, która w tym czasie też wykonuje "Mazurka Dąbrowskiego".

1 listopada

Przed 1 listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzają cmentarz oraz symboliczną mogiłę żołnierzy z czasów II wojny światowej. Jest czas na uporzadkowanie grobu, zapalenie zniczy i zadumę.

• W Łączkach

Przed Wszrstkimi Świętymi starsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili Łączki. Znajduje się tam tablica upamiętniająca pochód jeńców z Oświecimia. Uczniowie złożyli pod pomnikiem kwiaty i zapalili znicze. Pamiętamy...

• Wycieczka do Otmuchowa

Swoje chwalicie, a swego nie znacie - tak mówi powiedzenie, o którym staramy się pamiętać, idlatego staramy się odwiedzać miejsca w naszej okolicy. Jednym z nich jest Otmuchów, gdzie można zwiedzić piękny zamek i barokowy kościół. Oczywiście po drodze nasi uczniowie zatrzymują się też w Paczkowie i zwiedzają Muzeum Gazownictwa, a przy pięknej pogodzie spacerują po miejskich murach.

Bijemy rekord

Już po raz kolejny w naszej szkole odbyło się bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. W warsztatach wykorzystano fantomy otrzymane od Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Wszyscy uczniowie trenowali wytrwale, bo uzyskana wiedza jest bezcenna i może uratować życie.

Pasowanie pierwszoklasistów

Nasi pierwszoklasiści są już uczniami. W Świeto Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie poprzedzone trudnym egzaminem. Najmłodsii uczniowie radzili sobie świetnie., a gdy wszystkie zadania zostały wykonane, złożyli ślubowanie ii pani dyrektor pasowła ichi na uczniów. Potem były prezenty od rodziców.

Świeto Edukacji

Tym razem Świeto Edukacji Narodowej obchodziliśmy na wesoło. Uczniowie przygotowali śmieszny program artystyczny i znakomicie go odegrali. Zabawa była przednia, wszystkim się podobało.

Wycieczka do Prudnika

To pierwsza wycieczka w tym roku. Nasi uczniowie jadą do Prudnika, uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Centrum Edukacyjne "Mały Kopernik". Zajęcia były świetne, na pewno pozostawią wiele wrażeń.

Pani Poprawialska w szkole

Kolejna wizyta pani Poprawialskiej w szkole była jak zwykle bardzo oczekiwana. Uczniowie wiedzieli, że nasz gość znów ich czymś rozbawi i opowie wiele ciekawostek z wielkiego świata. Będzie sporo radości, ale nie zabraknie też nauki.

Spotkanie z pedagogiem

Dzisiejsze spotkanie nosiło tytuł "Jak radzić sobie ze złością?". Pani pedagog podawała sposoby, jak opanować zdenerwowanie i radzić sobie z problemami, których w młodym życiu też nie brakuje. Najważniejszy jest optymizm i miłe nastawienie do świata. Wtedy wszystko się udaje.

Sprzątanie Świata

To już kolejna akcja Sprzatania Świata w naszej szkole. Podczas tego typu zajęć uczniowie uczą się dbać o czystość środowiska. Zbierają śmieci i wszystkie odpady wyrzucone przez tych, którzy nie dbają o świat. Miejmy nadzieję,  że takie proekologiczne zachowanie wejdzie w nawyk.

Wybory SU

Nowy rok to nowy samorząd, a zatem trzeba go koniecznie wybrać. Startujących jesr oczywiście wielu i każdy zachęca swoimi plakatami wyborczymi. Wygrają oczywiście najlepsi, a zdecyduja o ty mali wyborcy.

Dożynki

Koniec lata to czas zbierania plonów i dziękowania za nie. Tak właśnie wyglądają dożynki, w których co roku uczestniczą uczniowie naszej szkoły. Ich zadaniem jest przygotowanie pięknego programu i pokazanie go na scenie. Zabawy jest przy tym mnóstwo.

Spotkanie z policjanem

Nowy rok szkolny musi być przede wszystkim bezpieczny, dlatego ważne są takie spotkania z policjantem, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. W pogadance była mowa o bezpiecznych zabawach i zachowaniu na drodze. Wszyskie rady na pewno się przydadzą i będą przestrzegane.

Rozpoczynamy nowy rok

Tak szybko minęły wakacje, że ani się obejrzeliśmy, a już trzeba wracać do szkoły. Czekją na nas koledzy i nauczyciele. Wszyscy gotowi do pracy przez kolejne 10 miesięcy. Pewnie będzie to udany czas nauki i chociaż żal wakacji, ochoczo siadamy do książek.

• Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Burgrabice
    Burgrabice