Aktualności

        • Nasi Najlepsi 2026
          • Nasi Najlepsi 2026

          • W środę 25 czerwca, z inicjatywy Paweł Szymkowicz Burmistrz Głuchołaz, już po raz dwudziesty czwarty odbyła się uroczystość wyróżnienia uczniów, którzy w roku szkolnym 2025/2026 osiągnęli najlepsze wyniki w nauce tj. średnią ocen 5,0 lub wyżej oraz wzorowe zachowanie. Nasi uczniowi zostali nagrodzeni stypendiami ufundowanymi przez stowarzyszenie prowadzące naszą szkołę.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

        • Czytanie na polanie
          • Czytanie na polanie

          • Jak co roku wzięliśmy udział w akcji "Czytanie na polanie". Akcja ta ma za zadanie promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Piękna pogoda umiliła nam czas spędzony na czytaniu. Można było wymienić się tytułami swoich ulubionych książek oraz przedstawić swoje wrażenia o aktualnie czytanych publikacjach.

        • Tydzień dla bezpieczeństwa
          • Tydzień dla bezpieczeństwa

          • Zeszły tydzień oprócz wycieczki upłyną nam pod znakiem projektu "Tydzień dla bezpieczeństwa". Uczniowie wzięli udział w projekcjach filmów, dyskusji, ćwiczeniach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy oraz zajęciach plastycznych i projektowych. Omawiane tematy obejmowały między innymi: cyber bezpieczeństwo, AI, wykorzystanie wizerunku w sieci, zdrowie psychiczne, przepisy ruchu drogowego wraz z egzaminem na kartę rowerową, szkolenia z pierwszej pomocy w tym z ratownikiem medycznym, bezpieczeństwo podczas wakacji w górach i nad wodą, pogadanka o bezpieczeństwie z policjantem.

            Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji, utrwaliliśmy poznane już wiadomości. Życzymy sobie i wszystkim bezpiecznie spędzić ten letni czas.

        • Mistrzostwa Polski w Rummikub
          • Mistrzostwa Polski w Rummikub

          • Czerwiec zaczęliśmy od udziału naszych uczniów w Mistrzostwach Polski Rummikub. Zdobyliśmy cenne doświadczenie, zwiedziliśmy bardzo ciekawe miejsca w Łodzi oraz przywieźliśmy chęci na więcej w następnych edycjach konkursu. 

        • Wycieczka szkolna do Zabrza
          • Wycieczka szkolna do Zabrza

          • Za nami dzień pełen wrażeń. Mieliśmy okazję odwiedzić Sztolnię Luiza – niezwykłe miejsce, które pozwala przenieść się w świat górniczej historii i zobaczyć, jak wyglądała praca pod ziemią. Fascynująca trasa, szkolenie z pierwszej pomocy, ciekawe opowieści przewodników, oraz wyjątkowa atmosfera sprawiły, że była to niezapomniana przygoda. Kolejnym punktem programu była zabawa w parku trampolin. Wracamy ze śladami węgla na ubraniu, zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. 

        • Dzień Rodziny
          • Dzień Rodziny

          • Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz gościom za wspólne świętowanie Dnia Rodziny! To był wyjątkowy czas pełen uśmiechu, dobrej zabawy i rodzinnej atmosfery. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten dzień razem, wzmacniając więzi i tworząc piękne wspomnienia.

            Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia i przyczynili się do jego sukcesu.

             

        • Szkolne eliminacje Rummikub
          • Szkolne eliminacje Rummikub

          • Emocje, rywalizacja i świetna zabawa!

            W naszej szkole odbył się turniej Rummikub, który zgromadził wielu miłośników logicznych rozgrywek. Uczniowie wykazali się sprytem, koncentracją i umiejętnością strategicznego myślenia. Każda partia dostarczała wielu emocji, a atmosfera była pełna uśmiechu i dobrej energii. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom turnieju, którymi są Paweł Węgrzyn, Radek Serafin, Zuzia Wandzel oraz Justyna Jamróz. Uczniowie ci będą niebawem reprezentować naszą szkołę w wojewódzkich mistrzostwach Rummikub.

        • Witaj Majowa Jutrzenko!
          • Witaj Majowa Jutrzenko!

          • Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Był to wyjątkowy czas pełen refleksji, wzruszeń i dumy z naszej historii. Uczniowie z zaangażowaniem zaprezentowali program artystyczny, przypominając, jak ważne są wartości takie jak wolność, patriotyzm i odpowiedzialność za Ojczyznę. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości. 

        • Warsztaty tworzenia świeczek
          • Warsztaty tworzenia świeczek

          • Dzięki współpracy z ze świetlicą w Burgrabicach klasy 6-8 uczesniczyły w warsztatach tworzenia świec prowadzonych przez Panią Anię z Giftcreator.pl Młodzież tworzyła świece sojowe. Nie spodziewaliśmy się, że uczestnicy tak bardzo zaangażują się pracę. Atmosfera była fantastyczna, powstały wyjątkowe świece - sami zobaczcie! Dziękujemy Pani Ani za świetne przeprowadzone zajęcia a naszej młodziezy za zaangażowanie.

        • Pierwsza pomoc
          • Pierwsza pomoc

          • W naszej placówce odbyła się niezwykle ważna i wartościowa lekcja – zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które poprowadziła pani pielęgniarka. Uczniowie mieli okazję zdobyć praktyczną wiedzę i przećwiczyć podstawowe umiejętności, takie jak: wzywanie pomocy, sprawdzanie stanu poszkodowanego, wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, reagowanie w sytuacjach zagrożenia życia. Dzięki zaangażowaniu prowadzącej oraz aktywnemu udziałowi uczniów, zajęcia były nie tylko pouczające, ale również bardzo ciekawe. Serdecznie dziękujemy pani pielęgniarce za poświęcony czas i przekazanie tak cennej wiedzy Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności zwiększą poczucie bezpieczeństwa naszych uczniów i pozwolą im odpowiednio zareagować w sytuacjach zagrożenia.

        • Święta Wielkanocne
          • Święta Wielkanocne

          • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie na najładniejszą ozdobę Wielkanocną. Prace były bardzo pięknie i estetycznie wykonane i wprowadziły nas w świąteczny klimat.

            Wszystkim Państwu życzymy, aby wielkanocny czas przyniósł radość, spokój, miłość i uśmiech- nie tylko przy świątecznym stole, ale i na co dzień.

        • Kolorowy Tydzień z Samorządem!
          • Kolorowy Tydzień z Samorządem!

          • Jak co roku tradycyjnie w pierwszy tydzień wiosny nasi uczniowie mają urozmaicony czas  w szkole dzięki wyawaniom przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Były to m.in.  dzień bez plecaka, dzień na opak czy dzień Francji- elegancji. Dziękujemy wszystkim za kreatywność i zaangażowanie. To był bardzo wesoły i pomysłowy tydzień!

        • Gminny Konkurs Pięknego Czytania
          • Gminny Konkurs Pięknego Czytania

          • Uczniowie klas VI i VII reprezentowali naszą szkołę w XII Gminnym Konkursie Pięknego Czytania, który odbył się wczoraj w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Głuchołazach. 

            Z dumą informujemy, że Paweł Węgrzyn zdobył wyróżnienie. Gratulacje!

        • Powitanie wiosny
          • Powitanie wiosny

          • Nie ważne, co mówią prognozy pogody, bo my dzisiaj na dobre pożegnaliśmy zimę! Kolorowy korowód przy dźwiękach instrumentów z marzanną i gaikiem przeszedł po okolicy. Następnie nasi kreatywni uczniowie wystąpili w wiosennym pokazie mody.

        • Spotkanie autorskie
          • Spotkanie autorskie

          • Dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną w Głuchołazach oraz Świetlicą w Burgrabiacach nasi młodsi uczniowie uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu na świetlicy wiejskiej z pisarką, panią Anną Pilichiewicz. Dzieci posłuchały informacji o jej najnowszej książce i dowiedziały się ciekawostek o nauce matematyki z wykorzystaniem niespotykanych pomocy. Dziekujemy za miłe spotkanie!

        • Konkurs recytatorski
          • Konkurs recytatorski

          • Uczeń naszej szkoły Paweł Węgrzyn zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim- Mały OKR organizowanym przez przez Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Usmiechu w Głuchołazach. Gratulujemy!!!