• Teatrzyk w szkole

• "O psie, który jeździł koleją"To tytuł teatrzyku, który obejrzeli uczniowie klas młodszych oraz dzieci z przedszkola. Bylo pięknie!

• Jesteśmy muzykalni!

• Dzisiaj w naszej szkole w ramach zajęć umuzykalniających dla klas 1-3, gościliśmy znakomitego muzyka, multiinstrumentalistę, p. Jacka Truty, który poprowadził zabawy rytmiczne i zaprezentował brzmienie różnych instrumentów muzycznych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, rozwiązały muzyczny quiz, a nawet stworzyły własną orkiestrę!

• Medaliści Midoriyama CUP - 2022

• Medaliści Midoriyama CUP - 2022 - Ogólnopolskiego Turnieju Karate organizowanego przez ABIRO - Akademia BUDO i Rozwoju Osobowości

Konkurencja KIHON

Zosia Broniewska I miejsce

Konkurencja KATA INDYWIDUALNE:

Mateusz Szewczyk I miejsce

Kacper Juraszek II miejsce

Konkurencja KUMITE INDYWIDUALNE:

Mateusz Szewczyk I miejsce

Julia Pachura III miejsce

Kacper Juraszek III miejsce

Klub Karate RONIN Głuchołazy Gratulujemy sukcesów!

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, wspólnie z nauczycielami rozmawiali o autyzmie, wykonali prace plastyczną oraz śpiewali piosenkę dedykowaną dzieciom dotkniętym tym problemem. Znakiem rozpoznawczym tego dnia jest kolor niebieski, co było widoczne na naszych ubraniach i dekoracjach- zgodnie z hasłem akcji: " Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu!"

• Witaj, Maj!

• Majowe święta były okazją do udziału w grze terenowej. Zadaniem uczniów było rozwiązanie zadań dotyczących Dnia Flagi, Konstytucji 3 Maja oraz Święta Pracy. Nauka przez zabawę to wspaniały pomysł!

• Dzień Szalonych Fryzur

• Prima aprilis obchodziliśmy w tym roku na wesoło. Uczniowie urządzili w szkole Dzień Szalonych Fryzur oraz Dzień Piżamowy. Zabawa była wyśmienita.

• Emilia tańczy

• Uczennica klasy 6 Emilia Węgrzyn jest zapalona tancerką. Wraz z zespołem Scorpion Dance Team wzięła udział w Warsaw Dance Champs, gdzie zajęli II miejsce. Gratulacje!

• Pomagamy Ukrainie

• Straszna wojna, która dotyka naszych sąsiadów nie pozostała bez echa w naszej szkole. Uczniowie zorganizowali akcję zbierania darów dla potrzebujących. Dobrze, że są wrażliwi na cudzą krzywdę.

• Konkurs Pięknego Czytania

• Czytać to sztuka, a czytać pięknie to jeszcze większa sztuka. Cieszy zatem, że aż tylu naszych uczniów stanęło do rywalizacji w naszym szkolnym konkursie.

• Dzień Pluszowego Misia

• Z misiem do szkoły? Dlaczego nie! W Dzień Pluszowego Misia nasi uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi pluszakami. Były misie małe i duże, kolorowe i szare, a na pewno bardzo kochane.

• Konkurs fotograficzny

• Piękna dzika przyroda to temat konkursu fotograficznego zorganizowanego w naszej szkole. Dla najpiekniejszych prac znalazło się miejsce na szkolnej gazetce, a dla ich autorów znalazły się nagrody.

• Ekomiś

• Nasza Ziemia umiera z powodu zanieczyszczeń i dlatego ważne są wszelkie akcje propagujące ekologiczne zachowania. Taki cel miał też konkurs na ekomisia ogłoszony przez Centrum Kultury w Głuchołazach.

• Prawa Dziecka

• O prawach dzieci nie zaszkodzi często mówić, a czasem można je nawet namalować. Piękne prace o prawach najmłodszych przygotowali uczniowie klas I-III.

• Poezja Jesienią

• Poezja Jesienią to coroczna impreza dla miłośników recytacji. W tym głuchołaskim konkursie zawsze startują też uczniowie naszej szkoły. W tym roku także nie zawiedli i wrócili do szkoły z wyróżnieniami.

• Święto Niepodległości

• 123 lata w niewoli wreszcie się zakończyło. 11 listopada 1918 r. Polska oficjalnie odzyskała niepodległość. Aby uczcić to święto, nasi uczniowie wspólnie zaspiewali hymn.

• Dzień Dyni

Dyniowe święto to okazja do wykonania pomysłowych ozdób z tego warzywa. Kto ma wyobraźnię, może wyczarować prawdziwe cuda. Dynię można też wykonać z kolorowego papieru i jest równie śliczna.

• Karatecy na podium

• Karatecy znów górą

Kolejny turniej karate to Mistrzostwa Opolszczyzny w karate. Nasza reprezentacja znów wróciła z medalami. brawo młodzi sportowcy!

• Pamiętam o ekologii

• Gra terenowa to połączenie nauki z zabawą. Tym razem zadania dotyczyły ekologii. Uczniowie zdobywali punkty, pokonując kolejne punkty trasy.

• Piszemy o zdalnym nauczaniu

• Zdalne nauczanie było tematem konkursu literackiego, w którym wystartowali uczniowie naszej szkoły. Najciekawsza okazała się praca Amelii Hutyry. Uczennica wzięła udział w gali konkursu i otrzymała nagrodę.