• Wycieczka do Nysy

• To była nauka połączona z przyjemnością. Nasi uczniowie wybrali się na warsztaty do Nysy. Klasy starsze uczestniczyły w lekcji muzealnej, zaś młodsze w zajeciach mydlarskich. Wszyscy bawili sie znakomicie.

• Dzień Kobiet

• To był niezapomniany Dzień Kobiet. Pan od geografii wraz z chłopcami z klas starszych przygotował dla naszych kobiet prawdziwą niespodziankę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu. Brawo, panowie, spisaliście się na medal!

• Co musimy wiedzieć o koronawirusie?

• W związku z zagrożeniem koronawirusem w naszej szkole odbył się apel poświęcony profilaktyce tego zjawiska. Pani dyrektor zaapelowała o zdrowy rozsądek – nie chodzi o wzbudzanie paniki, tylko szczególną dbałość o higienę, która tak naprawdę zawsze powinna obowiązywać wszystkich, nie tylko w obliczu epidemii. Uczniowie zostali poinformowani o zasadach higieny, w tym dezynfekowania rąk, zachowania bezpiecznej odległości itp.

• Gramy w szachy

• Nasi uczniowie grają w szachy i robią to całkiem dobrze. Podczas ostatniego konkursu w Głuchołazach Przemek Gumienny zajął VIII miejsce, a Patryk Straus IX miejsce. Gratulujemy posiadania pięknej pasji!

• Konkurs Pieknego Czytania

• To wielki sukces naszych uczniów, którzy udowodnili, że potrafią pieknie czytać. Podczas Konkursu Pieknego Czytania organizowanego przez bibliotekę Miejską w Głuchołazach Emilia Węgrzyn zajęła III miejsce, a Kacper Juraszek otrzymał wyróżnienie. gratulujemy.

• Nasi stypendyści

• Pieniądze za naukę albo za uprawianie sportu? - czemu nie!. W naszej szkole mamy stypendystów, którym stowarzyszenie lub burmistrz ufundowali stypendia. Stypendium burmistrza za międzynarodowe osiagnięcia sportowe otrzymała Jessica Jamróz oraz Julia Pachura. Stypendium stowarzyszenia otrzymali Gabriel Marków oraz Kacper Juraszek.

• Najlepsi czytelnicy

• Nie tylko najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni na koniec mijającego półrocza. Dyplomy i książki otrzymali też najlepsi czytelnicy. Gratulujemy posiadania pięknej pasji.

• Wyróżnieni uczniowie

• Jak co roku po zakończeniu I semestru wyróżnieni zostają uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią i najlepsze noty z zachowania. W tym roku każdy z nich otrzymał na pamiątkę piękny dyplom. Gratulujemy i życzymy jeszcze wiekszych sukcesów na koniec roku.

• Żywa lekcja historii

• Ile ważyła zbroja rycerza? A ile miecz? Jakie stroje nosiły polskie szlachcianki? Jak wyglądały buty szlachcica? Który z królów  panował najkrócej? A który był niezbyt dobrze wychowany? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi udzielili członkowie grupy historycznej podczas spotkania z w naszej szkole.

• Bal karnawałowy

• To był wspaniały bal. Bawili się wspólnie królowie, księżniczki, potwory, diabły i inni przebierańcy. Każdy z nich był wyjątkowy i wspaniale tańczył. Trochę takiego ruchu przyda się przed feriami. Niech żyje karnawał!

• Spotkanie ze strażakiem

• W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi w naszej szkole gościł strażak. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy oraz o poświęceniu, z jakim ratuje ludzi i ich majątek. Spotkanie się podobał, więc kto wie, może kiedyś z naszych uczniów będzie pracował w stazy pożarnej

• Konkurs kolęd

• Śpiewanie to bardzo lubiane zajęcie, a że nasze uczennice potrafią pięknie śpiewać udowodniły podczas Konkursu Kolęd i Pastorałek "Świeć, gwiadeczko". Konkurs odbył się w Głuchołazach, a naszą szkołę reprezentowały JULKA MAJOCH I OLIWIA ŁODZIANA. Brawo  młode wokalistki!

• Dzień Seniora

• W styczniu jest okazja, by podziękować naszym babciom i dziadkom za to, że się nami opiekują. W naszej szkole organizujemy dla seniorów piękną uroczystość. Są występy, piosenki, życzenia i słodki poczęstunek. Zabawa trwa do późnego wieczora.

• Pomagamy zwierzętom

• To akcja, którą prowadzimy w naszej szkole każdego roku: zbieramy pożywienie oraz potrzebne rzeczy dla nyskiego schroniska "Łapa". W zamian za to przjeżdża do nas jedna z pań pracujących w placówce ze swoim psiakiem. To bardzo mądre i milutkie zwierzę. Z przyjemnością słuchamy o tym, jak mozna pomagać takim psom.