• Kolejne sukcesy sportowe!

• Kolejne sukcesy naszych uczniów! Tym razem medale zostały zdobyte w Midoriyama CUP w Zielonej Górze. Miejsca na podium zajęli: Zosia Broniewska, Justynka Jamróz i Kuba Pachura.

Gratulacje!

• Warsztaty robienia palm wielkanocnych

• Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-IV naszej szkoły uczestniczyli dzisiaj w warsztatch robienia palm wielkanocnych, przeprowadzonych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Charbielinie. Z gałązek wierzby, bukszpanu, kłosów zbóż, bibuły i wstążek powstały piękne, kolorowe palmy.

Zajęcia zorganizowano z inicjatywy p. Agaty Matyjas i przeprowadzono w świetlicy wiejskiej w Burgrabicach.

• Witaj wiosno!

• Korzystając z pięknej pogody cała szkoła wybrała się dziś na spacer z marzanną i gaikiem. Przeganialiśmy zimę okrzykami, a wiosnę przywoływaliśmy piosenkami i grą na instrumentach.

Mamy nadzieję, że zawita u nas już na dobre!

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale również Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. Przyłączyliśmy się do akcji i tego dnia ubraliśmy dwie kolorowe skarpetki nie do pary. Symbolizują one różnorodność, odmienność, niedopasowanie - czyli wszystko to, z czym muszą się zmagać osoby z tym syndromem na co dzień. Uczniowie obejrzeli filmiki i prezentacje na temat Zespołu Downa i codziennego życia ludzi z trisomią. Następnie pracowali nad kolorowankami xxxl, grali w skarpetkowe państwa miasta i rozwiązywali działania matematyczne używając skarpetkowego spinnera.

Pamiętajmy, że osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas, należy im się nasz szacunek i akceptacja.

• Zajęcia kulinarne w pierwszy dzień wiosny

• Pierwszy dzień wiosny uczciliśmy w nietypowy, bo kulinarny, sposób .

• Dzień Kobiet

• Jak co roku 8 marca uczciliśmy nasze kobiety- te mniejsze i te większe:) Z tej okazji cała szkoła wybrała się na wycieczkę do kina w Nysie. Film bardzo się wszystkim podobał.

Życzymy naszym Paniom dużo zdrowia, spokoju, miłości, szacunku zarówno w domu jak i w miejscu pracy oraz wielu powodów do radości na co dzień. Wszystkiego najlepszego!