• Jak się nie dać jesiennej chandrze

• Już dzisiaj uczniowie klas starszych zaczęli świętować Dzień Chłopaka. Z tej okazji wzięli udział w zajęciach integracyjnych zorganizowanych przez nauczyciela geografii, p. Leszka Kraskę. Odbyły się one pod hasłem "Jak się nie dać jesiennej chandrze".  Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w kolejnych konkurencjach, a same zajęcia zawierały mnóstwo pomysłów na gry i zabawy rodzinne, zwłaszcza kiedy mamy za oknem deszczową pogodę.

• Dzień Języków Obcych

• Dzisiaj szkoła przybrała barwy państw europejskich. Co więcej, była to prawdziwa uczta dla podniebienia! Klasy młodsze rozpoczęły zajęcia językowe od przedstawienia swoich własnoręcznie wykonanych flag państw europejskich oraz krótkiej prezentacji na temat języków. Następnie panie przygotowały mały poczęstunek w stylu brytyjskiego five o'clock z herbatką ciasteczkami i niemieckimi czekoladkami Kinder. Klasy starsze przygotowywały się do dzisiejszego święta od tygodnia. Każdej klasie, drogą losowania, zostało przydzielone jedno europejskie państwo. Uczniowie mieli za zadanie udekorować korytarz elementami charakterystycznymi dla danego kraju, odpowiednio ubrać się oraz przyszykować stoisko z popularnymi potrawami serwowanymi w tych państwach.

Klasa IV- Grecja, Klasy V i VI- Włochy, Klasa VII- Francja, Klasa VIII- Hiszpania.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego niezwykle interesującego i smakowitego dnia!

• Festyn Multisportowy - Głuchołazy 2022

• Na Stadionie Miejskim w Głuchołazach odbył się Multisportowy Festyn – Głuchołazy 2022. W zmaganiach sportowych brała grupa uczniów z naszej szkoły. Pomimo niesprzyjającej aury nasi sportowcy z wielkim zaangażowaniem pokonywali kolejne konkurencje. Mamy swojego reprezentanta na podium!

Gratulacje dla Adriana Pydycha z klasy IV!

• Bezpieczeństwo przede wszystkim!

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas 1-4 spotkali się z policjantami, którzy przypomnieli nam o zasadach bezpiecznego zachowania się w szkole, w drodze do szkoły i ze szkoły oraz poruszając się rowerem. Omówiono także problematykę bezpieczeństwa w sieci oraz zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu.

Dziękujemy za cenne informacje!

• Dzień Kropki

• 15 września nasza szkoła dołaczyła do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Najpierw odbyła się pogadanka ne temat książki "The Dot" P. Reynoldsa (opowiada ona o małej dziewczynce Vashti oraz rysunku kropki, który dzięki mądrej nauczycielce pozwolił jej uwierzyć w siebie). Następnie uczniowie wykonywali kreatywne prace plastyczne, rozwiązywali kropkowe zadania matematyczne, układali obrazki z nakrętek oraz uczestniczyli w wielu zabawach z motywem kropki, przy okazji świetnie się bawiąc!

• Dożynki wiejskie 2022

• Dnia 10.09. 2022 r. odbyły się Dożynki Wiejskie organizowane wspólnie przez Sołectwo Burgrabice i Sołectwo Sławniowice. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Burgrabicach. Następnie korowód dożykowy przeszedł na świetlicę, gdzie miało miejsce powitanie wszystkich gości, z Burmistrzem Miasta i Gminy Głuchołaz na czele. Uczniowie naszej szkoły uświetnili to wydarzenie przygotowanym programem artystycznym,  okraszonym dużą dawką humoru. Budynek szkoły, jak i teren wokół ozdobiły piękne dekoracje dożynkowe. Dziękujemy rolnikom za ich cieżką pracę i trud, a wszystkim uczniom i nauczycielom za zaanagażowanie w uświetnienie tegorocznych dożynek.