• Bezpieczne ferie

• Już niedługo ferie, a zatem czas zabawy i odpoczynku. Żeby był on bezpieczny dla naszych uczniów, trzeba im przypominać, że to oni sami odpowiedzialni są za swoje bezpieczeństwo. Warto przed feriami przypomnieć sobie zasady właściwego zachowania się na ulicy, w domu i poza domem.

• Moja wymarzona firma

• Już czas pomyśleć o przyszłości. W naszej szkole uczniowie bardzo często mają okazję rozmawiac o swoich planach na dorosłe życie. Ostatnio klasa V oraz VI uczestniczyła w warsztatch pt. "Moja wymarzona firma". Prowadzący przybliżył słuchaczom kwestie zakładania własnej firmy.

• Wigilia w szkole

• Zanim zasiądziemy do wigilijnego stołu w domach, warto złożyć życzenia swoim kolegom i koleżankom w szkole. Okazją do tego była nasza wspólna Wigilia. Nie obeszło się bez pięknych kolęd i tradycyjnych polskich potraw wigilijnych. Były też paczki dla wszystkich grzecznych uczniów.

• Konkurs szopek

• Konkursy plastyczne cieszą się w naszej szkole dużym powodzeniem. Tym razem był to konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Do rywalizacji stanęło wielu uczniów, a ich prace były zachwycające. Na najlepszych czekały oczywiście nagrody.

• Jasełka

• Nie może być Bożego Narodzenia bez pięknych jasełek przygotowanych przez naszych uczniów. Tę barwną inscenizację pokazuje się rodzicom podczas spotkania świątecznego oraz uczniom i pracownikom szkoły podczas wspólnej wigilii.

• Wycieczka do Krasiejowa

• W ramach realizowanego w szkole projektu unijnego uczniowie naszej szkoły wybrali sie na wycieczkę do Krasiejowa. Jej celem było poszerzenie wiedzy o pradawnych zwierzetach zamieszkujących nasze tereny. Ekspozycje muzealne i opowieści przewodnika podobały się wszystkim.

• Mikołaj w szkole

• Wszyscy czekali na Mikołaja: i duzi i mali. I wreszcie zjawił się. Pięknie ubrany, usmiechnięty przywiózł oczekiwane prezenty i oczywiście nauki. Na szczęście w naszej szkole nie było niegrzecznych dzieci, które zasłuzyły na rózgi.

• Projekt edukacyjny

• Profilaktyczny projekt edukacyjny, który realizowaliśmy w tym roku szkolnym dobiegł końca. Podsumowaniem naszej pracy było popołudniowe spotkanie w szkole, w którym uczestniczyli rodzice oraz pani dyrektor. Atrakcją imprezy było piekne przedstawienie o Jasiu i Małgosi, a nastepnie słodki poczęstunek. Czas upłynął wszystkim w bardzo miłej atmosferze.

• Zabawa andrzejkowa

• Andrzejki to czas zabawy i z tej okazji w naszej szkole odbyły się dwie dyskoteki.Ppierwsza przeznaczona była dla klas starszych, a gośćmi na niej byli uczniowie ze szkół w Gierałcicach i w Polskim Świetowie. W drugiej dyskotece uczestniczyli uczniowie klas młodszych. wszyscy bawili się świetnie, były konkursy, andrzejkowe wróżby i szalone tańce.

• Laureaci "Poezji Jesienią"

• Tegoroczna edycja konkursu "Poezja Jesienią" wyłoniła talenty naszych uczniów. Aż trzy osoby zostały wyróżnione w Głuchołazach i znalazły się w gronie laureatów. Sa to:

Michał Bedrunka - I miejsce,

Krzysztof Smoliński - III miejsce,

Kacper Juraszek - wyróżnienie.

Gratulujemy wszystkim recytatorom.

• Dzień Tolerancji

• Z okazji Dnia Tolerancji w naszej szkole odbyły się warsztaty poswiecone relacjom między ludżmi. Uczniowie uczyli się, iż bycie innym nie oznacza, że ktoś jest gorszy, bo każdy człowiek zasługuje na szacunek. Tolerancja jest bardzo potrzebna również młodym ludziom którzy nie rozumieją, że bogactwo świata tkwi w jego różnorodności.

• Dzień Praw Dziecka

• Dzień Praw Dziecka był okazją do przypomnienia naszym uczniom ich praw i obowiązków. Wiedza o nich jest bardzo potrzebna w życiu, a przestrzeganie wszyskich tych norm zapobiega licznym problemom. "Dziecko to też człowiek, tyle, że jeszcze mały" - powtarzamy za Marcinem brykczyńskim.

• Eliminacje konkursu recytatorskiego

• Zbliżający się konkurs recytatorski "Poezja Jesienią" zmobilizował naszych uczniów do sięgnięcia po poezję dla dzieci, którą należało pięknie wygłosić podczas szkolnych eliminacji. Wszyscy recytowali pieknie, ale jury wyróżniło szczególnie:

z klas młodszych

I miejsce - Milena Sałamacha

II miejsce - Emilia Węgrzyn

III miejsce - Filip Wyka, Łukasz Niziołek

Wyróżnienia - Amelia Smetek, Hania Smolińska

z klas starszych

I miejsce - Michał Bedrunka

II miejsce - Szymon Ponikiewski

III miejsce - Krzysztof Smoliński

Wyróżnienia - Zuzanna Nalepa, Karolina Majoch, Julia Pachura

• Najlepsi czytelnicy

• Zachęcamy do czytania, bo to wspaniała rozrywka. Z tą myśla każdego miesiąca rozstrzygamy konkurs na najlepszego czytelnika miesiąca. W październiku rywalizację wygrali wszyscy uczniowie klasy III. Gratulujemy zapału młodym czytelnikom.

• Rekord dla Niepodległej

• Ogólnopolska akcja wspólnego spiewania hymnu państwowego odbyła się także w naszej szkole. 9 listopada o godzinie 11.11 podczas apelu nasi uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali 4 strofy "Mazurka Dabrowskiego". W ten sposób wszyscy przyczyniliśmy się do ustanowienia "Rekordu dla Niepodległej".

• Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych

• 100 lat niepodległości było okazją do zorganizowania w naszej szkole konkursów plastycznych: "Moja Mała Ojczyzna" oraz Plakat - 100 lat niepodległej Polski". Do rywalizacji stanęło wielu m łodych artystów, a jury ciężko pracowało, by wyłonić zwycięzców. Ostatecznie przyznano nagrody:

"Moja Mała Ojczyzna" (klasy I-IV)

Emilia Węgrzyn

Wiktoria Grońska

Szymon Ponikiewski

Paweł Poręba

Amelia Smetek

Plakat (klasy V-VIII)

Przemysła Gumienny

Amelia Hutyra

Maja Gruszecka

Zuzanna Nalepa

Julia Majoch

Patryk Straus

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

• Święto Niepodległości

• Tegoroczne Świeto Niepodległości było w tym roku bardzo uroczyście obchodzone w naszej szkole. Przypadająca w 2018 roku okrągła, setna, rocznica niepodległości sprawiła, że na uroczystą akademię zostali zaproszeni również mieszkańcy wsi. Spotkanie odbyło się na świetlicy. Uczniowie przygotowali piękny montaż słowno-muzyczny, wspólnie odśpiewano hymn, a na zakończenie dzieci zatańczyły poloneza.