• Wyróżnieni uczniowie

• Jak co roku po zakończeniu I semestru wyróżnieni zostają uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią i najlepsze noty z zachowania. W tym roku każdy z nich otrzymał na pamiątkę piękny dyplom. Gratulujemy i życzymy jeszcze wiekszych sukcesów na koniec roku.

• Żywa lekcja historii

• Ile ważyła zbroja rycerza? A ile miecz? Jakie stroje nosiły polskie szlachcianki? Jak wyglądały buty szlachcica? Który z królów  panował najkrócej? A który był niezbyt dobrze wychowany? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi udzielili członkowie grupy historycznej podczas spotkania z w naszej szkole.

• Bal karnawałowy

• To był wspaniały bal. Bawili się wspólnie królowie, księżniczki, potwory, diabły i inni przebierańcy. Każdy z nich był wyjątkowy i wspaniale tańczył. Trochę takiego ruchu przyda się przed feriami. Niech żyje karnawał!

• Spotkanie ze strażakiem

• W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi w naszej szkole gościł strażak. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy oraz o poświęceniu, z jakim ratuje ludzi i ich majątek. Spotkanie się podobał, więc kto wie, może kiedyś z naszych uczniów będzie pracował w stazy pożarnej

• Konkurs kolęd

• Śpiewanie to bardzo lubiane zajęcie, a że nasze uczennice potrafią pięknie śpiewać udowodniły podczas Konkursu Kolęd i Pastorałek "Świeć, gwiadeczko". Konkurs odbył się w Głuchołazach, a naszą szkołę reprezentowały JULKA MAJOCH I OLIWIA ŁODZIANA. Brawo  młode wokalistki!

• Dzień Seniora

• W styczniu jest okazja, by podziękować naszym babciom i dziadkom za to, że się nami opiekują. W naszej szkole organizujemy dla seniorów piękną uroczystość. Są występy, piosenki, życzenia i słodki poczęstunek. Zabawa trwa do późnego wieczora.

• Pomagamy zwierzętom

• To akcja, którą prowadzimy w naszej szkole każdego roku: zbieramy pożywienie oraz potrzebne rzeczy dla nyskiego schroniska "Łapa". W zamian za to przjeżdża do nas jedna z pań pracujących w placówce ze swoim psiakiem. To bardzo mądre i milutkie zwierzę. Z przyjemnością słuchamy o tym, jak mozna pomagać takim psom.

• Nasza waleczna Jessica

• Nasza uczennica Jessica Jamróz trenuje kickboxing w Nysie. Jest to sztuka walki podobna do boksu. Nasza uczennica wzięła udział w zawodach, podczas których zajęła III miejsce. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach.

• Jasełka

• Nasi uczniowie znów nas mile zaskoczyli. Na tegoroczne święta Bożego Narodzenia przygotowali piękne jasełka na wesoło. W kolorowych strojach zaprezentowali ciekawą sztukę o narodzeniu Pana Jezusa. Były kolędy, ciepłe życzenia i prawdziwie świateczny nastrój. Wesołych świąt!

• Nasze skrzaty

• Piękne postacie z baśni można wykonać samemu i udowodnili to nasi uczniowie. Z różnych materiałów zrobili kolorowe skrzaty, a następnie zaprezentowali je na szkolnym apelu. Pomysłowość godna podziwu!

• Poezja Jesienią

• Poezja Jesienią to konkurs ortograficzny mający już długą tradycję w naszej gminie. Biorą w nim udział także uczniowie naszej szkoły i zdobywaja laury. W tym roku najlepszym recytatorem okazał się Michał Bedrunka. Gratulujemy nagrody!

• Andrzejki w szkole

• Starsza młodzież naszej szkoły z przyjemnością podtrzymywała andrzejkowe tradycje naszych babć i dziadków. były wróżby i oczywiście poszukiwanie w nich ukochanych. Była też okazja do wspólnych tańców i zabaw.

• Andrzejk najmłodszych

• Nie może być listopada bez andrzejkowej zabawy dla najmłodszych. Uczniowie klas I-III bawili się w pięknych strojach przy dźwiękach skocznej muzyki. Były konkursy, wróżby i czas na słodki posiłek.

• Dzień Misia

• Miś towarzyszy nam od najmłodszych lat i jest naszym milutkim przyjacielem. w dniu jego święta nasi uczniowie przyniesli swoje misie do szkoły. Wśród tych pluszaków czas płynął szybko i lekcje były zabawniejsze.

• Dzień Praw Dziecka

• Międzynarodowy dzień Praw Dziecka to okazja do przypomnienia sobie najważniejszych praw najmłodszych. W naszej szkole każdego roku odbywają się zajęcia, podczas których uczniowie dyskutują o ty, co im wolno, do czego maja prawo i kto może im pomóc w rozwiązaniu różnych problemów.

• Występy cyrkowe

• Był klaun, prawdziwy wąż, gołębie i mnóstwo cyrkowych sztuczek. Do naszej szkoły przyjechał cyrk i pokazał kilkanaście niesamowiych numerów. Czy można je wykonać bez długich godzin ćwiczeń? Chyba nie i przekonali się o tym nasi uczniowie. Choć bardzo pragnęli naśladować niektóre sztuczki, nie było to takie łatwe. Śmiechu było jednak badzo duzo..

• Pieczemy pierniczki

• Pieczenie i zajęcia w kuchni to wspaniały sposób na spędzanie czasu wolnego. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach cukierniczych organizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kopernikach. Ich zadaniem było wykonanie pierniczków, a że wywiązali się z niego znakomicie, widać na zdjęciach.

• Karate w Brnie

• To wielki sukces naszych karateków, a konkretnie uczennic z klasy piatej i szóstej. Julka Pachura i Jessica Jamróz uczestniczyły w Mistrzostwach Świata w Brnie i zajęły wysokie miejsca. Cotygodniowe treningi przyniosły oczekiwany sukces. Gratulujemy młodym sportowcom.

• Śpiewamy hymn

• 11 listopada to ważne święto narodowe, które w naszej szkole czcimy uroczystą akademią. Przygotowuje ją tradycyjnie starsza młodzież wraz z panią od historii. Oprócz wierszy i patriotycznych pieśni wspólnie spiewamy też hymn państwowy i w ten sposób jednoczymy się z całą polską społecznością, która w tym czasie też wykonuje "Mazurka Dąbrowskiego".

• 1 listopada

• Przed 1 listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzają cmentarz oraz symboliczną mogiłę żołnierzy z czasów II wojny światowej. Jest czas na uporzadkowanie grobu, zapalenie zniczy i zadumę.