Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie naszej szkoły podjęli szereg inicjatyw patriotycznych. Klasy I- IV brały udział w konkursie plastycznym pt. " Polska- moja ojczyzna", natomiast klasy V-VIII natomiast w konkursie na plakat z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy starsze wysłuchały również pogadanki dotyczacej prób ratowania ojczyzny oraz jej ostatecznego upadku w XVIII w. oraz przygotowały prezentację multimedialną.
Muzyczna Wiosna
25 kwietnia odbył się szkolny etap przesłuchań do konkursu Muzyczna Wiosna. Uczniowie zaprezentowali różnorodny repertuar, wystepując zarówno solo, w duetach, jak i w zespołach. Wszyscy bawili się świetnie, dopingując swoich faworytów i śpiewając razem z nimi. Jury wyłoniło zwycięzców, którzy będą rezpreztowac naszą szkołę na kunkursie gminnym.
Akcja "Żonkile"
Nasza szkoła włączyła się w upamiętnienienie 81 rocznicy wybuchu powstania w gettcie warszawskim. Akcja "żonkile" organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich - Polin. Materiały w formie prezentacji multimedialnych, szablonu żonkila oraz przedruków listów pisanych przez Żydów w gettcie zostały przesłane do szkoły. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, podczas których zwiększyli swoją wiedzę na temat tych tragicznych wydarzeń z okresu II wojny światowej.
Konkurs Recytatorski "Mały OKR"
9 kwietnia 2024 odbyły się eliminacje miejsko - gminne Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Mały OKR. Ponieważ konkurs, organizowany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej, od zawsze skierowany jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych, w Centrum Kultury w Głuchołazach postanowiono rozszerzyć go o tzw. Mały OKR, tak aby dzieci i młodzież ze szkół podstawowych mogły także się zaprezentować.
Uczniowie naszej szkoły- Gabriela Małczyk z klasy V oraz Paweł Węgrzyn z klasy IV zdobyli wyróżnienia. Gabrysia zaprezezntowała wiersz pt. "Kropka", a Paweł " Rozrzutny wróbel". Uczniów przygotowała p.Małgorzata Kozicka. Serdecznie gratulujemy!
Podsumowanie konkursów wielkanocnych
W celu propagowania polskich tradycji wielkanocnych zorganizowano w naszej szkole konkursy z nagrodami. Klasy I-IV brały udział w konkursie na najpiękniejszą pisankę, natomiast klasy V-VIII w konkursie wiedzy o tradycjach wielkanocnych. Wszystkie prace młodszych uczniów były przepiękne: kolorowe, pomysłowe, pracochłonne i bardzo starannie wykonane. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a całej społeczności szkolnej dziękujemy za zaangażowanie.
Dni Otwarte w szkołach średnich
Pierwszego Dnia Wiosny klasy 7-8 udały sie na Dni Otwarte do Nysy. Najpierw uczniowie odwiedzili Zespół Szkół Ekonomicznych podczas którego zapoznali się z ciekawą ofertą edukacyjną oraz odbyli spacer po szkole i wszystkich jej zakamarkach waznych dla uczniów. Kolejnym etapem wyjazdu było Liceum Medyk, któremu również dziękujemy za gościnę, bardzo atrakcyjne przedstawienie oferty edukacyjnej, przemiłą atmosferę oraz możliwość skorzystania z zabiegów kosmetycznych.
Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca świętowaliśmy na różne sposoby, w zależności od wieku. Klasy 1-3 uczciły pierwszy dzień wiosny wykonując kolorowe gaiki oraz uczestnicząc w zajęciach związanych z przypadającym również Dniu Kolorowej Skarpetki czyli inicjatywnie poświęconej osobom z Zespołem Downa. Klasy 4-6 również uczestniczyły w pochodzie z własnoręcznie wykonaną ekologiczną Marzanną i gaikiem, a następnie uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, podczas których dzieci robiły pyszną pizzę oraz zdrowe sałatki owocowe. Nastepnie na zajęciach plastycznych uczniowie tworzyli piękną Panią Wiosnę. Na końcu odbył się konkurs wiedzy o Wielkanocy.
Dzień Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Nysy. W programie był seans filmowy "Emma i czarny jaguar" oraz przekąski w Mc Donalds. Nasze kobiety- te małe i te duże otrzymały również drobne upominki od kolegów z klasy.
Wszystkim Paniom z okazji ich święta życzymy zdrowia, pogody ducha, radości i spełnienia marzeń.
Zajęcia z gospodarstwa domowego
Podczas zajęć rewalidacyjnych uczniowie przygotowywali samodzielnie tosty, w wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rzadowego programu "Laboratoria Przyszłości". To pierwsze z cyklu zajęć, które będą miały na celu wykształcenie umiejętności przydatnych w życiu codziennym i samoobsłudze uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Walentynki
14 lutego przypada Dzień Świętego Walentego, popularnie nazywany Walentynkami. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentykową. Uczniowie, którzy chcieli przekazać życzenia swoim przyjaciołom i sympatiom, wrzucali kartki i serduszka do specjalnie przygotowanej skrzynki. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy:).
Uśmiechajmy się do siebie i bądźmy mili nie tylko w Walentynki!
Karnawał 2024
Tradycyjnie, tuż po feriach, odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. W czwartek 8 lutego od samego rana uczniom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Tego dnia szkoła wyglądała inaczej niż zwykle- udekorowana kolorowymi balonami i serpentynami, zachęcała do szampańskiej zabawy - najpierw młodszych, a później starszych uczniów. Stroje były barwne i ciekawe. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet strach:) . Starsi uczniowie bawili się na popłudniowej dyskotece. Dzień ten dostarczył wszystkim wielu przeżyć i miłych wrażeń. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Do zobaczenia za rok!
Mistrzowie Sportu
7 lutego w sali widowiskowej Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów sportowych dla uczniów, którzy w 2023 roku otrzymali ocenę z zachowania minimum dobrą oraz zdobyli medal minimum mistrzostw województwa opolskiego. Burmistrz nagrodził nasze zawodniczki z klubu karate Klub Karate RONIN Głuchołazy, a Stowarzyszenie ufundowało nagrodę dla zawodnika UKS Hattrick Głuchołazy. Gratulacje!
Dzień Życzliwości i Tolerancji
Klasy starsze brały dzisiaj udział w warsztatach zorganizowanych przed psychologa i pedagoga szkolnego. Tematem przewodnim była życzliwość i tolerancja wobec innych. Uczniowie pracowali w grupach, uczestniczyli w zabawach mających na celu szukanie pozytywnych stron kolegów i koleżanek oraz wyrażanie tego, losowali motywujące hasła, które teraz należy wcielić w życie. Na końcu czekało na wszystkich zadanie domowe- 7 dniowe wyzwanie życzliwości, zaczerpnięte z ogólnopolskiej akcji "Bądź kumplem, nie dokuczaj!".
Wyjazd klas młodszych na przedstawienie
Przedszkolaki oraz klasy I- III wraz z nauczycielami udały się do Centrum Kultury w Głuchołazach na przedstawienie teatralne- musical pt." O małej syrence w niejednej piosence". Historia zaprowadziła widza w głębiny oceanu. Dzieci poznał małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca, króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę oraz wiedźmę Zewlagę. Pojawił się także książę Edward wypatrujący co dnia dziewczyny, która ocaliła mu życie podczas szalejącego sztormu. Piosenki i barwne stroje dopełniły widowiska!
Laboratoria Przyszłości
Szkoła Podstawowa w Burgrabicach wzięła udział w rządowym programie „Laboratoria Przyszłości” i otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30 tys. złotych na zakup sprzętu rozwijającego szkolną infrastrukturę. Wybraliśmy sprzęt w ramach dwóch głównych kategorii: robotyka oraz sprzęty gospodarstwa domowego. Zakupiono m.in. drukarkę 3d, aparat fotograficzny, roboty edukacyjne Dash, zestaw oświetleniowy, pociąg Intelino, multifunkcyjne urządzenie kuchenne HendiChef, krosna tkackie i wiele innych.
Wszystkie sprzęty są regularnie wykorzystywane na zajęciach edukacyjnych, rewalidacyjnych oraz podczas imprez i wydarzeń szkolnych, o czym często informujemy na naszej stronie internetowej oraz szkolnym facebooku.
Archiwum Aktualności